logo

20 kwietnia 2019


Strona główna Aktualności wszystkie wpisy Nowy plan ochrony dla Rezerwatu Jeziorko Czerniakowskie okazał się kolejnym BUBLEM
Nowy plan ochrony dla Rezerwatu Jeziorko Czerniakowskie okazał się kolejnym BUBLEM

"...Nowy, już trzeci plan ochrony dla Jeziorka Czerniakowskiego przygotowany przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska trafił do urzędu miasta na dwa dni przed wigilią. Od tego czasu urzędnicy mają zaledwie 30 dni na zgłoszenie zastrzeżeń do dokumentu. W praktyce jednak czasu jest dużo mniej.

Między świętami a sylwestrem plan ochrony musiały zaopiniować biura: ochrony środowiska, infrastruktury, architektury, drogownictwa oraz stołeczny konserwator zabytków. We wtorek radni z komisji ochrony środowiska wspólnie z mieszkańcami dyskutowali nad dokumentem. Wszyscy mają, co najmniej po kilka uwag, które muszą sformułować na piśmie i dostarczyć do biura ochrony środowiska najpóźniej w środę do godziny 16.

Skąd ten pośpiech, skoro konsultacje mają potrwać do 23 stycznia? Przed tym terminem jest tylko jedna sesja Rady Warszawy zaplanowana na 12 stycznia, później posiedzenie będzie dopiero w lutym. Wtedy już będzie za późno na zgłoszenie zastrzeżeń do planu..."
 
Powrót
P1000140.jpg


Copyright © TOH TRYTON